خانه هوشمند

 

 • منظور از خانه هوشمند، خانه ای که به وسیله ربات مدیریت و کنترل شود نیست!!!

  درواقع خانه هوشمند به خانه‌ای گفته می‌شود که در آن افراد بتوانند وسایل الکترونیکی منزل خود را ازقبیل: سیستم روشنایی ، سیستم اعلان حریق، سنسور نشت گاز، سنسور نشت آب ، سنسور دما، سیستم گرمایش و سرمایش ، سیستم صوتی و تصویری، باز یا بسته کردن پرده ها،  دوربین مداربسته و دزدگیرخانه و نیز وسایل برقی (از جمله: غذاساز، چای ساز و … ) را به صورت بی سیم از راه دور و نزدیک تنظیم و کنترل کنند و نیز بتوانند برنامه‌های مختلفی را برای این تجهیزات تعریف و اجرا نمایند.

  به طور خلاصه در خانه هوشمند تمام تجهیزات میتوانند از راه دور به وسیله گوشی موبایل و از طریق اینترنت یا پیامک، کنترل شوند.

  به عنوان مثال وقتی از سر کار برمی گردید، در مسیر راه می توانید چای ساز را از راه دور روشن کنید و وقتی به خانه می رسید چای شما آماده است. در روزهای گرم تابستان زمانی که از خانه خارج میشوید اگر سیستم سرمایشی را خاموش کنید، در هنگام بازگشت با خانه ای گرم و نامطبوع روبرو میشوید. اگر سیستم سرمایشی را خاموش نکنید علاوه بر استهلاک وسیله، هزینه مصرف انرژی منزل شما بالا میرود. با هوشمند کردن سیستم سرمایش، میتوانید قبل از رسیدن به خانه، دستگاه را روشن و روی دمای مطلوبتان تنظیم کنید،یا زمانی که سرکار هستید میتوانید پرده ها را تنظیم کنید که نور کافی برای گل­ها وجود داشته باشد.

   

  از جمله مزایای خانه هوشمند راحتی و آسایش است. به عنوان مثال فرض کنید که خانه را ترک کرده اید و فراموش کرده اید که شوفاژها را خاموش کنید. در اینصورت به راحتی و فقط با چند کلیک ساده در اپلیکشن نصب شده در گوشی­تان، میتوانید شوفاژها را خاموش کنید. یا بخش های مختلف خانه را چک کنید.

  با هوشمند کردن خانه امنیت خانه خود را افزایش دهید. اگر گاز منزل شما نشتی داشته باشد، سنسور نشت گاز سریعا به شما اطلاع داده و همزمان با اهرم هوشمند قطع گاز، گاز منزل را قطع و از آتش سوزی جلوگیری می کنید.

  شرکت بهبود ارتباطات چهلستون پیشرو در زمینه های شهر هوشمند و خانه هوشمند و هوشمندسازی ساختمان آماده ارایه خدمات به شما عزیزان میباشد